Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekesi

Yağ lekeleri ile günlük hayatta sıkça karşılaşırız. Yemek yaparken veya yerken, cildinize bakım uygularken, evde, bahçede tamirat işleriyle uğraşırken her zaman oluşabilen yağ lekesi; zeytinyağ, tereyağ gibi gıda maddeleri, bebek yağı, kozmetik ürünler gibi makyaj malzemeleri ve makine yağı, motor yağı gibi tamir sırasında kullanılan malzemelerden kolaylıkla bulaşabilir.

 

Yağ Lekesi Çıkarma İşleminden Önce Uyulması Gerekenler

Yağ lekesi çıkarılmasında farklı yöntemler uygulanabilir. Bu uygulamaların başarısı, yağ lekesi çıkarılırken faydalanılan leke çıkarıcıların kalitesine bağlıdır. Bazı leke çıkarıcı maddeler lekeleri emerken, bazıları da onları iter. Su, yağı ittiğinden dolayı kumaşa bulaşan yağ lekesi suyla ve deterjanla yıkanarak kumaştan çıkarılamaz.

Yağ lekeleri çok çeşiti olduğu için giysinizdeki veya halınızdaki yağ lekesinin nasıl bir kaynaktan geçtiğini bilmek çok önemlidir. En çok karşılaşılan yağ lekeleri: makine yağı, motor yağı, bebek yağı, yağ esaslı makyaj malzemeleri, yemek yağı ve tereyağ lekesidir.

 

Yağ lekesi nasıl çıkar ?

Yağ lekesini çıkarmak için yapılan işlemlere başlamadan önce, kumaş veya halının bakım talimatlarını okuyun ve talimatların dışında bir işlem yapmamaya özen gösterin. Eğer hassas kumaşlar (keten,süet.ipek,yün vs.) veya astarlı kıyafetler söz konusu ise uygulanan işlemler kumaş rengini soldurabileceği gibi dokusuna da zarar verebilir.

Sonuç olarak yağ lekesi çıkarılması sırasında başarısız olan her uğraşı yağ lekesinin kumaştan çıkarılmasını daha da fazla zorlaştırır. Bunun için nasıl olsa çıkar diye düşünerek hareket etmek, özellikle yağ lekesi çıkarılmasında istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu noktada aşağıda verilen yağ lekesi nasıl çıkar tavsiyelerini uygulamanız leke çıkarılır iken size yardımcı olacaktır.

Emin olmadığınız sürece yağ lekesini kıyafetinizden çıkarmak için profesyonel destek almanızsa daha yararlı olacaktır. Profesyonel halı yıkama ve kuru temizleme şirketlerinin uyguladığı işlemler sonrasında yağ lekesi büyük oranda çıkarılabilir ve değerli kıyafetlerinizi çok daha uzun süreler giyebilirsiniz.

 

Giysideki yağ lekesi nasıl çıkar ?

Kumaştan yağ lekesi çıkarılır iken kullanılabilecek leke çıkarma tavsiyelerini giysideki yağ lekesi nasıl çıkar sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

Halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar ?

Halı üzerindeki yağ lekeleri, yorucu bir günün sonunda karşılaşmayı isteyebileceğiniz en son görüntülerden birisidir. Neyse ki halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar tavsiyeleri, halıdan yağ lekesini çıkarırken işinize fazlasıyla yarayabilir.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !